Jak odnowić drewniane meble?

Sommaire :

Nowe lub zabytkowe meble drewniane, zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe, towarzyszą nam od zarania dziejów i tworzą urzekającą atmosferę, kojarzącą się z prawdziwą lub  wyimaginowaną, wiejską lub industrialną historią. Wszystko sprowadza się do tego, żeby umiejętnie wyeksponować oznaki upływu czasu: szlachetną patynę starego drewna, wyblakłe kolory, pełne wyrazu ubytki, zadrapania, pęknięcia, szczeliny...

Jeśli jesteś miłośnikiem drewna, dekoratorem lub fanem mebli w stylu vintage, aby renowacja zakończyła się sukcesem i aby mieć pewność, że na etapie naprawy, bejcowania i wykańczania przedmiotów zachowasz ich styl i cechy charakterystyczne, postępuj krok po kroku zgodnie z naszymi radami i wskazówkami. Czy da się samodzielnie odnowić drewniane meble? Jak przygotować drewno do renowacji? Jak wypełnić ubytki lub usunąć zadrapania? Czy trzeba bejcować meble? Jak konserwować meble? Jakiego sprzętu i produktów należy użyć?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiadamy, przedstawiając konkretne rozwiązania. Spróbuj swoich sił w renowacji mebli i odkryj przyjemność dobrze wykonanej, zgodnej z zasadami rzemiosła pracy.

Astuces pour le décirage

 

Le décireur permet de nettoyer également les ustensiles d’application des cires.

Avant la finition, l’application d'un Bouche Pores (fond dur) permet de protéger des taches, ferme les fibres du bois et respecte la teinte naturelle de vos bois.

Ebook gratuit à télécharger

Curabitur a odio eget erat sodales facilisis. Nulla lorem sem, ultricies eu congue vitae, ullacorper ac odio. Morbi nisl augue, scelerisque a pretium eget !

En savoir plus sur ras ut dui in
nulla posuere ultrice

Découvrir les guides

Produits mentionnés :

Pensez aussi à :

  • Des chiffons en coton ou de la mèche de coton
  • De la laine d'acier