Jak usunąć wosk z drewnianych mebli?
Poziom:
Czas realizacji:

1H

Sommaire :

Na pchlim targu wpadła Ci w oko jakaś urocza staroć? Znudziły Ci się stare drewniane meble? Jeśli zamierzasz odnowić woskowane meble lub zabrudzoną, woskowaną stolarkę, konieczne będzie przynajmniej ich wyczyszczenie, a czasem nawet usunięcie starych warstw wosku. Poznaj wszystkie kroki i porady Syntilor dotyczące woskowania mebli.

Jeśli meble są woskowane, nigdy nie używaj środka do usuwania powłok malarskich, lecz środka do usuwania wosku. Aby odróżnić drewno woskowane od lakierowanego, wykonaj test kropli wody. W tym celu nalej na mebel  niewielką ilość wody. Jeśli meble są woskowane, pozostawi ona plamę. Jeśli meble są lakierowane, woda będzie się toczyć po nawierzchni jak szklana kulka.

Wydajny i szybki środek do usuwania wosku Rozpuszczalnik Do Wosków Syntilor zmiękcza i usuwa stare warstwy wosku i nagromadzony brud. Środek do usuwania wosku nie narusza struktury drewna. Dokładnie czyści i przywraca meblom i/lub stolarce pierwotny kolor.

Usuwanie wosku ze starego drewna woskowanego

Środek do usuwania wosku nakłada się za pomocą niestrzępiącej się bawełnianej szmatki lub bawełnianego knota, pocierając w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna.

Podczas pracy usuwaj wszelkie pozostałości czystą gąbką lub ściereczką.

Zalecamy pracę na małych obszarach.

Po użyciu środka do zmywania wosku i przed naniesieniem jego świeżej warstwy zalecamy pozostawienie drewna na kilka godzin do wyschnięcia.

Usuwanie z drewna powłoki wosku i zabrudzeń

Usunąć głębokie zabrudzenia i stare warstwy wosku za pomocą środka do usuwania wosku i wełny stalowej N°000, N°0, N°2 (grubszej lub cieńszej w zależności od stopnia zabrudzenia), zawsze pocierając zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna, aż do całkowitego jego oczyszczenia.

Po usunięciu wosku widzisz na drewnie zadrapania, ubytki lub pęknięcia? Drugim etapem, przed bejcowaniem i wykończeniem, będzie usunięcie uszkodzeń i naprawa mebli.

 

Wskazówki dotyczące usuwania wosku

 

Środek do usuwania wosku czyści również przybory do nakładania wosku.

Przed wykończeniem należy zastosować szpachlę Bouche Pores (twardy podkład) chroniący przed plamami, uszczelniający włókna drewna i zabezpieczający naturalny kolor drewna.

Ebook gratuit à télécharger

Curabitur a odio eget erat sodales facilisis. Nulla lorem sem, ultricies eu congue vitae, ullacorper ac odio. Morbi nisl augue, scelerisque a pretium eget !

Aby zrealizować swój projekt:

Ponadto przydadzą Ci się:

  • Szmatki  bawełniane lub pakuły bawełniane
  • Wełna stalowa