Lakierowanie mebli drewnianych
Poziom:
Czas realizacji:

24H

Sommaire :

A więc - decyzja podjęta - smutne biurko z surowego drewna zyska lakierowane wykończenie ze specjalnymi efektami dekoracyjnymi. Znudziła Ci się malowana komoda i teraz masz ochotę widzieć jej surowe drewno. Zamierzasz polakierować swoje zabytkowe meble, ale nie możesz zdecydować się co do koloru?

Syntilor oferuje gamę lakierów o różnych odcieniach i możliwościach dekoracyjnych, które pozwolą dopasować, odnowić i ulepszyć meble i stolarkę, w zależności od zaplanowanego efektu wykończenia, koloru i odcienia. Satyna, połysk, mat, wosk... jest nieskończenie wiele możliwości, aby dopasować drewno do Twoich wnętrz.

Estetyczne i trwałe lakiery zapewniają eleganckie wykończenie, podkreślając szlachetne usłojenie drewna i dostosowują się do jego wszystkich gatunków. Odporne na zużycie, uderzenia i zadrapania,  chronią powierzchnię drewna, pokrywając ją elastyczną powłoką. Wybierz z naszej szerokiej gamy wykończeń i efektów wizualnych, wiedząc, że do każdego ze swoich projektów znajdziesz odpowiedni lakier.

Niezależnie od rodzaju drewna mebli (wiśnia, drewno tekowe, sosna, dąb), jeśli meble, które chcesz odnowić, mają już nałożone wykończenie, pierwszym krokiem będzie szlifowanie przed renowacją.

Lakierowanie mebli z zachowaniem wyglądu drewna

Chcesz zabezpieczyć stary, drogi Twojemu sercu, drewniany sekretarzyk, a przede wszystkim zachować jego niepowtarzalny głęboki kolor "jasny orzech"? A może wykończenie stolika nocnego z ciemnego dębu straciło świeżość, a Ty chcesz nadać mu wyrafinowane ciepłe, aksamitne, satynowe wykończenie? Jasna konsola z czereśni w korytarzu wymaga lekkiego rozjaśnienia i zależy Ci na tym, żeby zachować widoczność usłojenia. Bardzo elegancki rodzaj wykończenia, Lakier Do Drewna, podkreśla urodę drewna i zapewnia niezrównaną miękkość w dotyku.

 • Nakładać na czyste, suche drewno bez śladów starego wykończenia 
 • Przed użyciem wymieszaj produkt, aby wyrównać pigmentację.
 • Nakładać za pomocą wałka, np. płaskim pędzlem w 3 warstwach zgodnie z kierunkiem usłojenia.
 • Lekko przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym o ziarnistości 120 między kolejnymi warstwami, aby skutecznie usunąć wszelkie drobne nierówności drewna i uzyskać doskonały rezultat.
 • Odkurz starannie szmatką.

 

Lakierowanie i zabezpieczanie mebli kuchennych i łazienkowych

Właśnie wyposażyłeś swoją kuchnię we wszystkie niezbędne sprzęty i mnóstwo szafek. Wybrane fronty, wyspa i półki to  drewno akacjowe. Uważasz, że jest trochę zbyt jasne i chcesz je przyciemnić i zabezpieczyć. Świeżo zamontowany blat łazienkowy z surowego dębu można wreszcie podziwiać. Aby służył Ci jak najdłużej w wilgotnym środowisku, zastosuj Lakier do kuchni i łazienek, który będzie Twoim idealnym sprzymierzeńcem do ochrony mebli i stolarki przed wilgocią, wahaniami temperatury, uderzeniami, plamami i tłuszczem.

 • Nakładać na czyste, suche drewno bez śladów starego wykończenia.
 • Wymieszać produkt przed użyciem w celu wyrównania koloru.
 • Nałożyć 3 warstwy wałkiem, pędzlem lub płaską szczotką zgodnie z kierunkiem słojów drewna.
 • Lekko przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym o ziarnistości 120 między warstwami, aby skutecznie usunąć wszelkie drobne nierówności drewna i uzyskać doskonały wygląd.
 • Ostrożnie usunąć pył szmatką.

Wskazówki i porady

 • Nie używaj lakieru na meble woskowane.
 • Aby odróżnić drewno lakierowane od woskowanego, należy wykonać test kropli wody. W tym celu wylej na mebel kilka kropli wody. Jeśli meble są woskowane, pozostawią one plamę. Jeśli natomiast są lakierowane, woda będzie się toczyć po nawierzchni jak szklana kulka.
 • Przed lakierowaniem, aby uzyskać optymalny rezultat, przygotuj meble w odpowiedni sposób, starannie je szlifując.
 • Naturalny odcień drewna może mieć wpływ na kolor po lakierowaniu, dlatego zaleca się przeprowadzenie wstępnego testu na niewidocznym obszarze.
 • Nanoś lakier zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna, regularnie wyrównując ilość produktu (nie ma potrzeby nakładania metodą krzyżową).
 • Pierwsza warstwa zawsze unosi nieco włókno i otwiera pory drewna, zatem aby uzyskać bardzo precyzyjne wykończenie, pomiędzy kolejnymi warstwami należy przeszlifować powierzchnię drobnym papierem ściernym zgodnie z kierunkiem włókien drewna.
 • Wodoodporne i zmywalne lakiery Syntilor chronią meble użytkowe przed codziennymi zabrudzeniami (wodą, napojami).
 • Lakier jest łatwy, szybki i ekonomiczny w utrzymaniu. Lakierowane powierzchnie oczyszczaj czystą, wilgotną, dobrze wykręconą gąbką (nieścierną) i łagodnym detergentem. Aby usunąć rozlane płyny i zabrudzenia, wystarczy je wytrzeć do sucha

Potrzebne będą:

Ponadto przyda Ci się:

> Pędzel płaski 
> (jedwabiste włosie) 
> Mały wałek
> Drobny papier ścierny, ziarnistość 120 
> Miękka ściereczka bawełniana 

“ Mauris commodo mauris ac efficitur finibus. Nunc scelerisque congue consectetur. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Mauris dignissim egestas leo. Morbi accumsan imperdiet ultricies. Cras mollis eu tellus.” 

nom prénom

Job