Lakierowanie mebli z zachowaniem widocznego usłojenia
Chcesz zabezpieczyć cenny materiał, z którego wykonany jest Twój antyczny sekretarzyk, jednocześnie zachowując niepowtarzalną głębię jego jasnoorzechowego odcienia. Wykończenie Twojej szafki nocnej z ciemnego dębu straciło dawny blask i chcesz nadać jej satynowy wygląd o ciepłej, aksamitnej i eleganckiej fakturze, eksponując jednocześnie usłojenie. Stojąca przy wejściu do domu konsola z jasnej czereśni potrzebuje zmiany odcienia, przy czym chcesz zachować widoczne słoje drewna. Bardzo eleganckie wykończenia w postaci Lakier Decoracyjny meble i boazeria czy też świetlistych odcieni Lakieru do drewna podkreślą piękno Twoich mebli, nadając im niezrównanej delikatności w dotyku.
- Lakiery Syntilor należy nanosić pędzlem wzdłuż słojów w 2-3 pełnych warstwach.
- Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekać 2 godziny, delikatnie przeszlifować (drobnoziarnistym papierem ściernym o ziarnie 120-180), a następnie dokładnie odpylić za pomocą szmatki.
Lakierowanie mebli z jednoczesnym barwieniem
Skończyłeś remont i okazuje się, że barwa mebli nie pasuje do kolorystyki ścian? Właśnie kupiłeś nowe meble z jasnej sosny o skromnym ale oryginalnym wyglądzie? Aby nadać im charakteru oraz stylu, Syntilor daje Ci do dyspozycji lakier tworzący wyjątkowo przyjemną w dotyku warstwę, występujący w szerokiej palecie możliwości doboru barw. Lakier do Drewna, a także jasne, ciemne oraz żywe kolory Lakieru do drewna Syntilor zapewnią niezwykłe doznania wzrokowe i dotykowe, nadając drewnu niespotykanego wyglądu. Kolory te będą odpowiednie dla każdego stylu wystroju, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.
- Wykończenia wykonane Lakierem do drewna: Nanosić pędzlem wzdłuż słojów w 2-3 pełnych warstwach.
- Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekać 2 godziny, delikatnie przeszlifować (drobnoziarnistym papierem ściernym o ziarnie 120-180), a następnie dokładnie odpylić za pomocą szmatki.
Lakierowanie i zabezpieczanie mebli kuchennych i łazienkowych
Właśnie urządziłeś kuchnię i wyposażyłeś ją w niezbędny sprzęt i liczne schowki. Zakochałeś się w akacjowym drewnie, które wybrałeś jako materiał na dekoracyjne elementy mebli – fronty, wyspę i półki. Ponieważ jest on zbyt jasny, chcesz go zabejcować i zabezpieczyć. Podziwiasz także dopiero co zamontowany blat łazienkowy z surowego dębu. Abyś mógł jak najdłużej użytkować te elementy w mokrym środowisku, pomoże Ci w tym Lakier do kuchni i łazienek, który zabezpieczy meble i boazerie przed wilgocią, wahaniami temperatur, uderzeniami, plamami czy też tłuszczem.
- Wykończenie wykonane Lakierem do kuchni i łazienek: Nanosić pędzlem (lub pędzlem do parkietu o jedwabnym włosiu) wzdłuż słojów w 2-3 pełnych warstwach.
- Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekać 2 godziny, delikatnie przeszlifować (drobnoziarnistym papierem ściernym o ziarnie 120-180), a następnie dokładnie odpylić za pomocą szmatki.
- Nie stosować lakieru na meblach woskowanych.
- W celu odróżnienia drewna lakierowanego od drewna woskowanego należy przeprowadzić test kropli wody. W tym celu na mebel należy nalać niewielką ilość wody. Na powierzchni woskowanej zostawi ona plamę. Natomiast po powierzchni lakierowanej woda spłynie.
- Przeznaczony do lakierowania mebel należy najpierw odpowiednio przygotować, poddając go dokładnemu szlifowaniu, które zapewni optymalne nakładanie warstwy wykończeniowej.
- Ponieważ naturalny odcień drewna może mieć wpływ na jego ostateczny kolor, zaleca się wykonanie wstępnej próby wybarwienia w niewidocznym miejscu.
- Lakier nakłada się wzdłuż usłojenia, systematycznie wyrównując jego ilość na materiale (nie ma potrzeby, by warstwy na siebie nachodziły).
- Pierwsza warstwa zawsze uwydatnia nieco pory drewna, aby zatem uzyskać wysoką jakość wykończenia, pomiędzy warstwami można wykonać delikatne przeszlifowanie wzdłuż słojów za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego.
- Na bardzo porowatych gatunkach drewna konieczne może okazać się nałożenie trzeciej warstwy.
- Nieprzemakalne i zmywalne lakiery Syntilor chronią meble użytkowe przed plamami powstałymi wskutek ich codziennej eksploatacji (z wody czy innych płynów spożywczych).
- Konserwacja lakierowanego wykończenia jest łatwa, szybka i niedroga. Lakierowane powierzchnie przeciera się czystą, wilgotną, dobrze wyciśniętą gąbką (nieścierną) oraz łagodnym detergentem. Do zebrania rozlanych płynów oraz usunięcia zabrudzeń wystarczy zwykłe przetarcie gąbką.
- Pędzlu
- Płaskim pędzlu (do parkietu, o jedwabnym włosiu)
- Wałku o dłuższym runie
- Drobnoziarnistym papierze ściernym o ziarnie 120-180
- Wełnie stalowej nr 000
- Szmatce z miękkiej bawełny
- Gąbce
- Lakier Decoracyjny meble i boazeria
- Lakier do drewna
- Lakier do kuchni i łazienek