
Usuwanie powłokz mebli drewnianych
Zamierzasz usunąć z komody zbyt ciemny, odchodzący już lakier? Wspaniały sekretarzyk z jasnego orzecha, który udało Ci się wypatrzeć w zeszłym tygodniu, ma na sobie według Ciebie ślady starej farby i starzejącą się powłokę z lakieru? Lakier na Twoich kuchennych meblach poniszczył się i masz zamiar je odświeżyć za pomocą farby?
Pomimo że usuwanie z drewna starych powłok jest czynnością niezbędną przed przystąpieniem do jakiejkolwiek renowacji, to wcale nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, aby skutecznie oczyścić powierzchnię mebla do surowego drewna. Jak zatem usuwać lakierowane, malowane czy lazurowane powłoki z mebli drewnianych?
Zapoznaj się z naszymi poradami i wskazówkami dotyczącymi szybkiego i bezproblemowego usuwania starych powłok wykończeniowych.

Usuwanie wosku z drewnianych mebli
Właśnie przyjrzałeś się dokładnie swojemu biurku z czasów szkolnych i stwierdzasz z nutką nostalgii, że jest bardzo zabrudzone, a nadałoby się idealnie do wystroju wnętrza. A może podczas wizyty na strychu dziadków z radością odkryłeś wspaniałą dębową komódkę, która poczerniała przez te wszystkie lata.
Bez chwili wahania postanawiasz otworzyć weekendowy warsztat usuwania wosku ze starych mebli! Jesteś gotowy na usunięcie starych warstw wosku, głębokie oczyszczenie mebla i przywrócenie mu pierwotnego odcienia?
Aby to przedsięwzięcie mogło się udać, zapoznaj się ze wskazówkami, które pozwolą Ci przejść bez problemu przez ten etap pracy.

No tak! Masz już dość obracania meblem na wszystkie strony – fronty, szuflady i blat pokryły się małymi otworkami. Po usunięciu starej powłoki stwierdzasz także, że na wewnętrznych półkach pojawiło się kilka rys i pęknięć.
Przede wszystkim nie wpadaj w panikę i zachowaj spokój!
Zapoznaj się z naszymi poradami, dzięki którym z powodzeniem wykonasz drobne naprawy polegające na wypełnieniu za jednym podejściem ubytków i otarć. Proszę bardzo! Po problemie zostanie tylko niezbyt miłe wspomnienie, a Twój mebel odzyska swoją dawną prezencję.

Cyklinowanie mebli drewnianych
W jakie narzędzia należy się zaopatrzyć, aby zrealizować udane i skuteczne ręczne szlifowanie mebla? Jak uzyskać gładką, miłą w dotyku powierzchnię pozbawioną pozostałości lakieru, farby czy wosku, drobnych niedoskonałości materiału, wyczuwalnych wiórków, która będzie gotowa do nałożenia wybranej warstwy wykończeniowej?
Szlifowanie drewna to niezbędny etap pracy, podczas którego powstaje dużo pyłu. Należy zatem uzbroić się w odkurzacz i znaleźć suche i przewiewne miejsce do wykonania tego zadania.
Aby zapewnić nienaganną jakość uzyskanego efektu, zapoznaj się z naszymi praktycznymi poradami, które wskażą Ci w jaki sposób należy sobie poradzić z tym wyzwaniem.

Bejcowanie drewnianych mebli z efektem postarzenia
Zróżnicowane pod względem stylu i sposobu wykorzystania meble z drewna są dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza dzięki licznym barwom i efektom zdobniczym. Odcienie i zastosowane efekty są podstawowym czynnikiem upiększającym drewno, nadają mu subtelności, głębi i uwydatniają charakter mebla, który w dyskretny lub oryginalny sposób dostosowuje się do atmosfery danego wnętrza.
W zależności od wybranego odcienia i koloru można sprawić, że mebel, który do tej pory pozostawał niemal niezauważalny, otrzyma nowoczesny wygląd lub odwrotnie – nałożona nań postarzająca patyna sprawi, że nabierze on tak poszukiwanego staromodnego wyrazu.

Lakierowaniemebli drewnianych
Lakierowanie to przede wszystkim zabezpieczanie przed plamami i wpływem codziennej eksploatacji. Z racji swojej elastyczności lakier charakteryzuje się doskonałą odpornością, a poza tym jest bardzo łatwy w konserwacji. Bardzo estetyczne bezbarwne, bejcowane i koloryzowane lakiery do drewna tworzą doskonałe wykończenie w przepięknych aspektach – satynowym, matowym, woskowanym lub błyszczącym.
Aksamitne i miłe w dotyku wykończenie lakierowane uwydatnia rysunek słojów drewna i oferowane jest w szerokiej gamie najmodniejszych kolorów.

Woskowaniemebli drewnianych
Woskowanie mebli umożliwia podkreślenie naturalnych odcieni szlachetnych gatunków drewna, zakonserwowanie nałożonego koloru albo przystąpienie do zabejcowania jasnego drewna. Tradycyjne wykończenia na bazie wosku dostępne w postaci płynnej lub w paście wzbogacone są dodatkiem wosku pszczelego, a ich charakterystyczny zapach przywołuje na myśl piękne meble z dawnych czasów.
Woski podkreślają urok drewna, pielęgnując, odżywiając, zdobiąc, konserwując i trwale zabezpieczając stare i nowe meble pełniące rolę dekoracyjną. Zapoznaj się z naszymi trafnymi poradami, dzięki którym w niedługim czasie nadasz swoim meblom oryginalnego bądź nowoczesnego wyglądu.

Olejowaniemebli drewnianych
Matowe, jedwabiste i bardzo miłe w dotyku wykończenie olejowane jest niezmiernie cenione za naturalny odcień i efekt wizualny. Łatwy w stosowaniu i konserwacji olej trwale zabezpiecza wszystkie rodzaje drewna, nawet te narażone na działanie wilgoci i tłuszczów czy mocno eksploatowane.
Jeśli poszukujesz oryginalnych rozwiązań oraz przyjaznego klimatu, olej z pewnością Cię zainspiruje. Podkreśla on ze spokojem rysunek usłojenia oraz prostotę drewna, nadając mu jeszcze bardziej naturalny wygląd. Zapoznaj się z naszymi użytecznymi poradami, z pomocą których w prosty sposób wykonasz wykończenie olejowane.

Konserwowanie mebli drewnianych
Z zadowoleniem przyglądasz się pięknie wykonanemu wykończeniu. Co dalej? Jak utrzymać jego połysk przez wiele lat?
Konserwacja nie jest wcale skomplikowana – wszystko zależy od poświęconej meblowi troski. Trzeba tylko upewnić się czy mamy do czynienia z wykończeniem olejowanym, lakierowanym czy woskowanym – i to wszystko. Jak zakonserwować aksamitne wykończenie olejowane na designerskiej komodzie? Jak czyścić matowy lakier znajdujący się na schowkach w holu wejściowym? Jak na nowo ożywić woskowane wykończenie na sekretarzyku?
Proszę! Oto bardzo proste porady, które umożliwią Ci utrzymanie swoich mebli w pięknym stanie.