Zabezpieczenie i konserwacja drewnianego tarasu
Poziom:
Czas realizacji:

2H

Sommaire :

Niesprzyjająca pogoda, zanieczyszczenia atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia mogą w bardzo krótkim czasie doprowadzić do zniszczenia zewnętrznego tarasu. Należy więc koniecznie go zabezpieczyć, a następnie konserwować i dbać o jego wygląd. Aby móc od razu cieszyć się w pełni z przydomowej zabudowy zewnętrznej i jednocześnie być w stanie sprostać powyższym zagrożeniom, należy zastosować opracowany przez Syntilor Olej impregnacyjny do drewna Saturator. Twój taras, a także i ułożone na zewnątrz drewniane podłogi, parkiety, podesty tarasowe, chodniki i obrzeża basenowe pozostaną jak nowe i posłużą Ci przez długie lata. Harmonijnie zaprojektowany i dopasowany do otoczenia taras to idealne miejsce do przyjmowania gości czy wspólnych kolacji z przyjaciółmi. Pozwól, że damy Ci kilka wskazówek!

 
 

Przygotowanie

 • Nowe drewno egzotyczne powinno zostać odtłuszczone za pomocą acetonu.
 • Drewno musi być zdrowe, czyste i suche, bez śladów żywicy, tłustych plam, starych środków zabezpieczających (innych niż Olej impregnacyjny do drewna Saturator firmy Syntilor) a także starych powłok lakierowanych, malowanych, lazurowanych czy olejowanych. Należy je wycyklinować lub zastosować w razie potrzeby Zmywacz powłok Syntilor.
 • Drewniane elementy zaatakowane przez grzyby lub znajdujące się w miejscach sprzyjających ich rozwojowi należy uprzednio pokryć warstwą odpowiedniego środka do pielęgnacji drewna.
 • Na starych, surowych, poplamionych lub poszarzałych elewacjach drewnianych należy zastosować Odszarzacz do drewna Syntilor.
 • Lekkie przetarcie (zeszlifowanie drobnoziarnistym materiałem ściernym) powierzchni przed rozpoczęciem zabiegu spowoduje otwarcie porów drewna i lepsze wchłanianie się preparatu.
 • Przed nałożeniem preparatu drewnianą powierzchnię należy dokładnie odpylić.

Zabezpieczenie

 • Olej impregnacyjny do drewna Saturator rzeczywiście zabezpiecza, odżywia i zdobi wszelkiego rodzaju drewniane elementy zewnętrzna, nadając im pięknego wykończenia przypominającego olejowane drewno. Impregnuje on drewniane powierzchnie, zabezpieczając je przed niekorzystnym wpływem pogody (warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV itp.).
 • Olej impregnacyjny do drewna Saturator Syntilor aktywnie towarzyszy zmianom zachodzącym z czasem w drewnie, nie łuszczy się oraz z łatwością konserwuje. Dzięki matowemu, ciepłemu wyglądowi podkreśla on naturalną elegancję drewna.

Nanoszenie Oleju impregnacyjnego Saturator

 • Olej impregnacyjny do drewna Saturator należy dokładnie wymieszać przed użyciem; nie rozcieńczać go.
 • Nanosić kolejne obfite warstwy Oleju impregnacyjnego do drewna na konserwowaną powierzchnię wzdłuż słojów, nie dopuszczając do do ich wysychania, aż nasycone drewno przestanie wchłaniać preparat.
 • Dokładnie zaimpregnować wpusty, wczepy i zakończenia.
 • Nadmiar preparatu wytrzeć czystą szmatka bawełnianą. W razie potrzeby nałożyć kolejną warstwę Oleju impregnacyjnego Saturator w celu uzyskania jednolitego wyglądu.
 • Ewentualny nadmiar produktu zebrać pędzlem w celu niedopuszczenia do powstania zacieków czy miejsc o zbyt intensywnym wybarwieniu.
 • Przed ponownym rozpoczęciem korzystania z tarasu odczekać około 24 godzin.

Konserwacja i renowacja

 • Wygląd zaimpregnowanego drewna ulega z czasem naturalnym zmianom pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych czy promieniowania ultrafioletowego. Gdy odcień drewna w naturalny sposób się rozjaśni, należy nałożyć kolejną warstwę Oleju impregnacyjnego Saturator, który przywróci pierwotny wygląd zaimpregnowanego drewna.
 • W przypadku mocno spóźnionej konserwacji, przed nałożeniem Oleju impregnacyjnego Saturator należy zastosować Odszarzacz do drewna Syntilor.

Porady i wskazówki

Plamy i zabrudzenia spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne należy usunąć za pomocą Odszarzacza Syntilor. Rozjaśnia on drewno (nie odbarwiając) i przywraca mu jego pierwotny wygląd.

Nie stosować Oleju impregnacyjnego do drewna Saturator na środki nasycające innego typu lub środki zabezpieczające do zewnętrznych elementów drewnianych.

W celu uzyskania optymalnej impregnacji drewna przy użyciu Oleju impregnacyjnego Saturator należy upewnić się, że drewno jest suche (przynajmniej 3 dni ładnej, ciepłej pogody przed nałożeniem preparatu) oraz że nie powinno padać w ciągu 24 godzin od położenia 2. warstwy produktu.

Nie dopuszczać do powstawania miejsc o zbyt intensywnym wybarwieniu, zacieków czy nadmiaru preparatu, które mogłyby świadczyć o tworzeniu się warstwy produktu na konserwowanej powierzchni. W razie czego od razu je usunąć, lekko przecierając.

Olejem impregnującym do drewna Saturator Syntilor można powlekać również podłogi zewnętrzne, podesty tarasowe, podłogi przy basenach, balustrady, bramki itp.

W przypadku mocno spóźnionej konserwacji, przed nałożeniem Oleju impregnacyjnego do drewna Saturator należy zastosować Odszarzacz do drewna Syntilor

Aby zrealizować Twój projekt:

“ Mauris commodo mauris ac efficitur finibus. Nunc scelerisque congue consectetur. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Mauris dignissim egestas leo. Morbi accumsan imperdiet ultricies. Cras mollis eu tellus.” 

nom prénom

Job

Pomyśl także o:

 • Arkuszach drobnoziarnistego papieru ściernego
 • Płaskim pędzlu, pędzlu do parkietu lub wałku (o krótkim włosiu)
 • Wiadrze
 • Czystych bezpyłowych szmatkach bawełnianych